سفارش زیباترین فرش دستباف ابریشم تبریز توسط پادشاه قاجاریه

ماشین بافندگی بروکسل در اواسط قرن هجدهم وارد انگلستان شد و آغاز دوره جدیدی در قالی بافی بود. این اولین بافندگی بود که می‌توان فرش پرز را روی آن به‌صورت مکانیکی بافته کرد.

پرز متشکل از ردیف‌هایی از حلقه‌ها که روی سیم‌هایی که در طول بافت به صورت پودی وارد می‌شد و متعاقباً بیرون کشیده می‌شد، تشکیل می‌شد.

بروکسل اولین نوع فرشی بود که در ماشین بافندگی با مکانیزم انتخاب الگوی ژاکارد بافته شد و در سال 1849 قدرت توسط Biglow در ایالات متحده بر روی ماشین بافندگی اعمال شد.

با وجود فرش ماشینی که تولید آن امروزه بالا رفته اما هنوز فرش دستباف ابریشم تبریز جایگاه خود را در میان طرفداران فرش حفظ کرده است.

در استفاده مدرن، نام ویلتون برای هر دو فرش پرز بریده و حلقه پرز ساخته شده در این بافندگی اعمال می شود. این دومی اکنون با نام‌های بروکسل-ویلتون، ویلتون سیم گرد، ویلتون حلقه‌ای و ژاکارد سیمی گرد توصیف می‌شوند.

فرش

تفاوت اصلی بین آنها در این است که در حالی که شمع حلقه بروکسل با قرار دادن دو نخ پود به هر سیم به طور رضایت بخشی محکم می شود، شمع برش ویلتون اغلب با سه گره پود به هر سیم بافته می شود. 3-شات) برای اطمینان از محکم شدن تافت ها در پشت فرش.

فرش های بروکسل سطحی صاف و کمی آجدار دارند و نقش و نگار آنها به خوبی مشخص است که از ویژگی های فرش است. نزدیکی پرز به جای ارتفاع به ظاهر مرتب و ویژگی های سخت پوشیدن آنها کمک می کند، اگرچه آنها لوکس بودن فرش های پرز را شبیه سازی نمی کنند.

با کاشت ماهرانه رنگ ها در قاب ها می توان تعداد رنگ ها را به حدود بیست رنگ افزایش داد و امکان تولید طرح های پیچیده را فراهم کرد. با توجه به هزینه های اضافی در کار، این فرش ها معمولاً فقط برای بازار سفارشی تولید می شدند.

مناطق کوچک تری برای تولید در اسکاتلند و دورهام وجود داشت. با توسعه روش های مختلف ساخت و بافندگی با قابلیت تولید انبوه فرش، عموم مردم شروع به تغییر دکوراسیون خود از جمله فرش به طور منظم کردند که باعث افزایش تقاضا برای فرش شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.