استفاده از کود حیوانی گاو به جای سوخت در اتومبیل

کود حیوانی گاو به طور گسترده ای به عنوان کود برای بهبود حاصلخیزی زمین های زراعی استفاده می شود در چین، کل تولید کود حیوانی 243 میلیون تن در سال 2007 بود.

در مریلند، یکی از برترین مناطق تولید کننده کود در ایالات متحده، یک نظرسنجی نشان داد که تعداد کشاورزانی که کود مبتنی بر بستر را در مزارع خود استفاده کرده و بستر را به عنوان مکمل خاک فروخته اند، به ترتیب حدود 23 و 61 درصد بوده است.

استفاده زمینی از کود حیوانی یک عمل رایج در جهان است و تمایل به افزایش سطح As محلول در آب در خاک های بالایی دارد گزارش شده است که 75 تا 92 درصد کل As موجود در بستر طیور محلول در آب است.

بنابراین، بررسی مسیرهای بالقوه مهاجرت As از خاک کشاورزی اصلاح شده توسط کود حیوانی به آب های زیرزمینی و سطحی ضروری است همانطور که اخیرا توسط فیشر و همکاران بررسی شده است (2015)، کاربرد زمین بستر طیور حاوی ROX به دلیل اتصال محکم گونه‌های As در ماتریکس خاک، تأثیر کمی بر غلظت‌های آبخوان عمیق As نشان داد.

با این حال، انتقال As، عمدتاً به شکل غیرآلی، می‌تواند از مزرعه کود مصرفی پس از حوادث باران به جریان‌های دریافت‌کننده سطحی و آب‌های زیرزمینی بسیار کم عمق رخ دهد، که منجر به افزایش سطح As به طور بالقوه فراتر از استانداردهای کیفیت آب می‌شود.

غلظت‌های قابل استخراج با آب یک همبستگی منفی قوی با محتوای آهن قابل استخراج آب در خاک تیمار شده با بستر طیور به دلیل تمایل زیاد آن به گروه آرسنات AAAs نشان داد تحت شرایط کاهشی در آبهای زیرزمینی عمیق، آرسنیک جذب شده روی اکسیدهای آهن می تواند در طی انحلال احیاکننده اکسیدهای آهن حاوی آرسنیک آزاد شده و بسیج شود.

بنابراین، نشان می دهد که انتقال AAAs در خاک به شدت تحت تاثیر حضور و ماهیت اکسیدهای آهن است علاوه بر این، آزمایش‌های شبیه‌سازی بارندگی توسط اشجعی (2010) نشان داد که غلظت As در رواناب سطحی از خاک اصلاح‌شده بستر طیور در صورتی که بارندگی بلافاصله پس از استفاده اتفاق می‌افتد به سطح بالاتری افزایش می‌یابد و سپس با تأخیر طولانی رواناب کاهش می‌یابد.

تولید بارندگی غلظت As در آب روان با میزان کاربرد بستر همبستگی مثبت دارد اما با رویدادهای بارندگی همبستگی منفی دارد  کیبت و همکاران (2013) اثرات روش‌های مختلف کاربرد بستر (کاربرد پخش، قرار دادن زیرسطحی، و کاربرد پخش به دنبال دیسک) را بر غلظت As در رواناب توسط آزمایش‌های شبیه‌سازی بارندگی مقایسه کرده بود.

آنها دریافتند که در مقایسه با دو روش دیگر کاربرد، پخش بستر طیور به طور قابل توجهی غلظت و بار As را در رواناب در طول اولین رویداد بارندگی افزایش داد، که تأیید می کند که ترکیب کود حیوانی در خاک با خاکورزی یا قرار دادن زیرسطحی می تواند تلفات As را کاهش دهد.

همچنین نشان می دهد که تحرک As در خاک های اصلاح شده توسط کود به آب های سطحی به طور مشخص با تنظیم روش های کاربرد کنترل می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.